Andrzej SP8BWR
Aktualizacja 2016-09-12 50
Przedstawione tu fotografie zamieszczam zgodnie z kolejnością ich zdobywania. W związku z tym ten materiał ikonograficzny nie jest usystematyzowany chronologicznie i nie pretenduje do miana Kroniki Klubu SP8PLU. Proszę to tarktować jako migawkę fotograficzną, której celem jest przywołanie wspomnień związanych z minionym czasem.
Lata 90-te. Operatorem stacji jest Miłosz SQ8ESB. Miłosz od lat mieszka w PA.
Wiesio, SP8TM ze swoimi wychowankami
mgr inż. Wiesław Wolski SP8TM, Naczelny Inżynier Polskiego Radia w Lublinie, wychowawca paru setek krótkofalowców, wieloletni Prezes SP8PLU - przy pracy.
Przełom lat 50/60-tych. Przed domem Wiesia SP8TM "... no i jak toto dostarczyć na Plac Litewski
Rok 1978. Połonina Caryńska. Jurek Miśkiewicz - SP8TK w zawodach Polny Dzień
SP8SZ z wnuczkiem oraz aparatura w całej okazałości. Ten legendarny sprzęt o hromowanych elementach ważył tyle, że przed zainstalowaniem konieczne były obliczenia dotyczące wytrzymałości belek podtrzymujących podłogę.
inż Władysław Socha SP8SZ przy swojej aparaturze
W siedzibie Klubu SP8PLU, na Zamku Lubelskim odbywały się wystawy sprzętu klubowego oraz sprzętu konstruowanego przez członków. Przez pomieszczenie klubowe przewijały się całe procesje zwiedzających.
Wczesne lata 70-te. Kazio Wojniak SP8MG, który często literował swój znak jako "mały gucio lub misza grisza". Przed Nim odbiornik firmy Marconi a po prawej stronie "piramida", której wierzchołek stanowią: nadajnik w obudowie drewnianej i z lampą RL12P35 w stopniu mocy oraz modulator z regulowana falą nośną. Anteną był Windom wg. VS1AA.
Lata 90-te. Alfred Kozłowski - SP8MF. Radiotelegrafista, przez wiele lat był członkiem personelu latającego LOT.
Strona 2 z 5