Andrzej SP8BWR
Aktualizacja 2016-09-12 50
Przedstawione tu fotografie zamieszczam zgodnie z kolejnością ich zdobywania. W związku z tym ten materiał ikonograficzny nie jest usystematyzowany chronologicznie i nie pretenduje do miana Kroniki Klubu SP8PLU. Proszę to tarktować jako migawkę fotograficzną, której celem jest przywołanie wspomnień związanych z minionym czasem.
Listopad 1960. To był, bez wątpienia najsłynniejszy nadajnik w SP8. Inż. Władysław Socha SP8SZ był jego właścicielem i konstruktorem. Na pierwszym planie obudowa od diatermii w której znajdował się potężny zasilacz i (o ile dobrze pamiętam) modulator anodowo-ekranowy.
Zbigniew Rybka SP8HR zaczynał w latach trzydziestych jako nasłuchowiec pod znakiem PL423. Na pierwszym planie jego odbiornik 0-V-1 a w tle ściana z imponującym zbiorem kart QSL
Lata 60-te, poranek na Pl.Litewskim. Trwają przygotowania do plenerowej imprezy propagującej Klub SP8PLU i krótkofalarstwo. W tele widoczny pomnik, który na szczęście już nie istnieje.
Kwiecień 1978. Bieszczady, wieś Huzele k. Leska nad Sanem. Ekipa operatorów stacji zainstalowanej na mecie Rajdu Bieszczadzkiego organizowanego przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. Od lewej: Marek Nowosad - SP8EMO, Krzysztof Gulak - SP8ATI z Rzeszowa, Janusz Wojtowski - SP8GWI, Henryk Żurański - SP8DHJ oraz Danuta Rybczyńska - SP5FVI z Warszawy.
08-14.06.1987. Początek pracy pod znakiem SN8JP. Od lewej: SP8MMY-Kazimierz Smyk, SP8LZO-Anna Laskowska, SP8DHJ-Henryk Żurański, NN, SWL Leszek Sieradzki
Lata 70-te. Obóz SP8ZHY w Sosnowicy. Od lewej: Lucjan Staszczak - SP8BJO, Jacek Sieroń - SP8BAI, Tadeusz Krzęciewski - SP8AWL i druh Marian Chabros SP8FIP szef Klubu SP8ZHY. Fotografia unaocznia tezę, że członkowie Klubów lubelskich współpracowali ze sobą a wspólnym mianownikiem był rozwój i dobro krótkofalarstwa.
Prezes Techniczny Lubelskiego Klubu Radionadawców Władysław Nestorowicz SP1EG przy swej radiostacji w dniu 05.03.1934r
Lata 70-te. inż. Jacek Sieroń - SP8BAI jako operator stacji SP8ZHY. Po prawej legendarny odbiornik Lambda II a widoczny w tle Jacka "nadajniczek" to czeski KUV.
Rok 1962. inż Edward Kawczyński - SP8CK, pierwszy prezes SPDXC, przy aparaturze w domu przy ul. Wschodniej
Rok 2006. Inż. Adam Stachurski - SP8FNB przy pracy społecznej. Trwa lokalizacja źródła zakłóceń w sieci profesjonalnej. Takie właśnie hobbystyczne ale perfekcyjne działania pomagają innym służbom.
Strona 3 z 5