SP8PLU - zatrzymane w kadrze

Andrzej SP8BWR


Aktualizacja 2016-09-12 50


Przedstawione tu fotografie zamieszczam zgodnie z kolejnością ich zdobywania. W związku z tym ten materiał ikonograficzny nie jest usystematyzowany chronologicznie i nie pretenduje do miana Kroniki Klubu SP8PLU. Proszę to tarktować jako migawkę fotograficzną, której celem jest przywołanie wspomnień związanych z minionym czasem.


Lata 70-te. Obóz SP8ZHY w Sosnowicy

Lata 70-te. Obóz SP8ZHY w Sosnowicy. Od lewej: Lucjan Staszczak - SP8BJO, Jacek Sieroń - SP8BAI, Tadeusz Krzęciewski - SP8AWL i druh Marian Chabros SP8FIP szef Klubu SP8ZHY. Fotografia unaocznia tezę, że członkowie Klubów lubelskich współpracowali ze sobą a wspólnym mianownikiem był rozwój i dobro krótkofalarstwa.


08-14.06.1987. Początek pracy pod znakiem SN8JP

08-14.06.1987. Początek pracy pod znakiem SN8JP. Od lewej: SP8MMY-Kazimierz Smyk, SP8LZO-Anna Laskowska, SP8DHJ-Henryk Żurański, NN, SWL Leszek Sieradzki


Kwiecień 1978. Bieszczady, wieś Huzele k. Leska nad Sanem. Ekipa operatorów stacji zainstalowanej na mecie Rajdu Bieszczadzkiego organizowanego przez

Kwiecień 1978. Bieszczady, wieś Huzele k. Leska nad Sanem. Ekipa operatorów stacji zainstalowanej na mecie Rajdu Bieszczadzkiego organizowanego przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. Od lewej: Marek Nowosad - SP8EMO, Krzysztof Gulak - SP8ATI z Rzeszowa, Janusz Wojtowski - SP8GWI, Henryk Żurański - SP8DHJ oraz Danuta Rybczyńska - SP5FVI z Warszawy.


Sprzęt na swoim miejscu a impreza na Placu Litewskim

Jakoś się jednak udało. Sprzęt na swoim miejscu a impreza na Placu Litewskim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.


Lata 60-te, poranek na Pl.Litewskim. Trwają przygotowania do plenerowej imprezy propagującej Klub SP8PLU

Lata 60-te, poranek na Pl.Litewskim. Trwają przygotowania do plenerowej imprezy propagującej Klub SP8PLU i krótkofalarstwo. W tele widoczny pomnik, który na szczęście już nie istnieje.


Zbigniew Rybka SP8HR zaczynał w latach trzydziestych jako nasłuchowiec pod znakiem PL423.

Zbigniew Rybka SP8HR zaczynał w latach trzydziestych jako nasłuchowiec pod znakiem PL423. Na pierwszym planie jego odbiornik 0-V-1 a w tle ściana z imponującym zbiorem kart QSL


To był, bez wątpienia najsłynniejszy nadajnik w SP8. Inż. Władysław Socha SP8SZ był jego właścicielem i konstruktorem.

Listopad 1960. To był, bez wątpienia najsłynniejszy nadajnik w SP8. Inż. Władysław Socha SP8SZ był jego właścicielem i konstruktorem. Na pierwszym planie obudowa od diatermii w której znajdował się potężny zasilacz i (o ile dobrze pamiętam) modulator anodowo-ekranowy.


Radiostacja wykonana przez Romka - SP8ARK w latach 60-tych

Radiostacja wykonana przez Romka - SP8ARK w latach 60-tych dla Tadeusza SP8AWL. Składała się ze znakomicie działającego odbiornika oraz wzbudnicy SSB z lampą 6P15P w stopniu mocy. Dalej był wzmacniacz na 2xGU50. Kolejnymi właścicielami tego sprzętu byli: Andrzej - SP8BWR oraz Wojtek SP8EVS.


Pokazy pracy radiostacji klubowej, zawsze gromadziły masę osób zainteresowanych tym tematem. Lata 70-te - przed Szkołą Nr 42 przy ul. Krasińskiego.

Pokazy pracy radiostacji klubowej, zawsze gromadziły masę osób zainteresowanych tym tematem. Lata 70-te - przed Szkołą Nr 42 przy ul. Krasińskiego.


Lata 70-te. Przed Szkołą przy ul. Krasińskiego.

Lata 70-te. Przed Szkołą przy ul. Krasińskiego. Po lewej - Wiesio SP8TM, operator stacji - NN, inż. Edward Kawczyński - SP8CK a w Jego tle Marek Miśkiewicz - SP8UFO


Strona 4 z 5

Poprzednia     1   2   3   4   5       Następna